Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Karatage | 18k |
| Material | YG & WG |
| Length | 7.00in |
| Gram Weight | 19.5g |
| Birthstone | May - Emerald |
| Diamond | |
|---|---|
| Center Diamond Cut (Shape) | Round |
| Center Diamond Carat Weight | 2.30ct |
| Diamond Accents | |
|---|---|
| Diamond Quantity | 108 |
| Gem | |
|---|---|
| Gem Quantity | 18 |
| Gem Carat Weight | 5.49ct |
| Gem Cut (Shape) | Oval |
| Gem Type | Emerald |
| Gem Dimension | 5x4mm |