Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Drop Earrings |
| Karatage | 14k |
| Material | Turquoise |
| Length | 2.00in |
| Width | 0.625" |
| Diamond Accents | |
|---|---|
| Diamond Carat Weight | 0.52ct |
| Gem | |
|---|---|
| Gem Quantity | 4 |
| Gem Carat Weight | 33.55ct |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Hinged |
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Drop Earrings |
| Karatage | 14k |
| Material | Turquoise |
| Length | 2.00in |
| Width | 0.625" |
| Diamond Accents | |
|---|---|
| Diamond Carat Weight | 0.52ct |
| Gem | |
|---|---|
| Gem Quantity | 4 |
| Gem Carat Weight | 33.55ct |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Hinged |