Specifications
| Watch Case Details | |
|---|---|
| Case Diameter | 20mm |
| Case Material | SSteel & PVD |
| Case Shape | Square |
| Water Resistance | 30m |
| Case Thickness | 7.1mm |
| Crystal | Sapphire Glass |
| Watch Bracelet Details | |
|---|---|
| Bracelet/Strap | Bracelet |
| Watch Dial Details | |
|---|---|
| Dial Markers | Indicies |
| Dial Color | Silver |
| Watch Movement Details | |
|---|---|
| Movement | Quartz |