Specifications
| Watch Details | |
|---|---|
| Condition | New |
| Watch Case Details | |
|---|---|
| Case Back | Closed |
| Case Diameter | 43mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Water Resistance | 3ATM/30m |
| Crown Type | Screw Down |
| Crystal | Glass |
| Bracelet/Strap Lug Width | 20m |
| Watch Bracelet Details | |
|---|---|
| Bracelet/Strap | Strap |
| Bracelet/Strap Material | Calf Skin |
| Watch Dial Details | |
|---|---|
| Dial Color | Black or Blue or Bronze or Silver |
| Dial Hands | Black Tone |
| Watch Movement Details | |
|---|---|
| Movement | Mechanical Hybrid |