Specifications
| Watch Details | |
|---|---|
| Condition | New |
| Watch Case Details | |
|---|---|
| Case Back | Closed |
| Case Color | Steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Water Resistance | 20ATM/200m |
| Crystal | Sapphire Glass |
| Lug Width | 20mm |
| Watch Bracelet Details | |
|---|---|
| Bracelet/Strap | Bracelet |
| Bracelet/Strap Material | Stainless Steel |
| Watch Dial Details | |
|---|---|
| Dial Color | Black or Blue or Orange or White or Navy |
| Dial Markers | Indicies |
| Dial Hands | Superluminova |
| Watch Movement Details | |
|---|---|
| Movement | Automatic |