Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Karatage | 14k |
| Material | Yellow Gold |
| Length | 7.00in |
| Gram Weight | 11.73g |
| Birthstone | May - Emerald |
| Diamond | |
|---|---|
| Center Diamond Cut (Shape) | Round |
| Center Diamond Carat Weight | 0.70ct |
| Diamond Accents | |
|---|---|
| Diamond Quantity | 58 |
| Gem | |
|---|---|
| Gem Quantity | 29 |
| Gem Carat Weight | 4.59ct |
| Gem Cut (Shape) | Oval |
| Gem Dimension | 4x3mm |