Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Material | White Gold or Yellow Gold |
| Product Type | Hoop Earrings |
| Karatage | 14k |
| Length | 18mm |
| Width | 16.00m |
| Clasp | Wire & Clutch |
| Finish | High Polish |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Hinged |
| Product Details | |
|---|---|
| Material | White Gold or Yellow Gold |
| Product Type | Hoop Earrings |
| Karatage | 14k |
| Length | 18mm |
| Width | 16.00m |
| Clasp | Wire & Clutch |
| Finish | High Polish |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Hinged |