Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Ring |
| Karatage | 18k |
| Material | Yellow Gold |
| Width | [DEPR]-2mm |
| Ring Size | Size 7.00 |
| Shank Thickness | 1.73mm |
| Gram Weight | 1.75g |
| Finish | High Polish |
| Diamond Accents | |
|---|---|
| Diamond Quantity | 5 |
| Diamond Carat Weight | 0.20ct |
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Ring |
| Karatage | 18k |
| Material | Yellow Gold |
| Width | [DEPR]-2mm |
| Ring Size | Size 7.00 |
| Shank Thickness | 1.73mm |
| Gram Weight | 1.75g |
| Finish | High Polish |
| Diamond Accents | |
|---|---|
| Diamond Quantity | 5 |
| Diamond Carat Weight | 0.20ct |