Specifications
| Product Type | Wedding Band |
| Karatage | 14k |
| Material | Yellow Gold |
| Width | [DEPR]-8mm |
| Ring Size | Size 8.00 |
| Shank Thickness | 1.6mm |
| Gram Weight | 5.55g |
| Finish | Satin |
| Product Type | Wedding Band |
| Karatage | 14k |
| Material | Yellow Gold |
| Width | [DEPR]-8mm |
| Ring Size | Size 8.00 |
| Shank Thickness | 1.6mm |
| Gram Weight | 5.55g |
| Finish | Satin |