Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Pendant |
| Karatage | 18k |
| Material | White Gold |
| Primary Color | Blue |
| Length | 18.00" |
| Width | 21.00m |
| Gram Weight | 4.4g |
| Gem | |
|---|---|
| Gem Type | Sapphire or Ruby |
| Gem Quantity | 24 |
| Gem Carat Weight | 0.96ct |
| Gem Cut (Shape) | Round |
| Gem Type | Sandstone |
| Accent Stones | |
|---|---|
| Accent Stone Type | Diamond |
| Accent Stone Carat Weight | 0.54ct |
| Accent Stone Cut (Shape) | Brilliant Round |
| Accent Stone Clarity | SI1-SI2 |
| Accent Stone Color | G-H Color |