Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Dangle Earrings |
| Karatage | 18k |
| Material | White Gold |
| Primary Color | Purple |
| Length | 1.75in |
| Width | 0.50" |
| Birthstone | February - Amethyst |
| Gem | |
|---|---|
| Gem Carat Weight | 33.46ct |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Hinged |
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Dangle Earrings |
| Karatage | 18k |
| Material | White Gold |
| Primary Color | Purple |
| Length | 1.75in |
| Width | 0.50" |
| Birthstone | February - Amethyst |
| Gem | |
|---|---|
| Gem Carat Weight | 33.46ct |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Hinged |