Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Bracelet |
| Karatage | 18k |
| Material | White Gold |
| Primary Color | Pink |
| Length | 7.00in |
| Width | 6.70m |
| Gram Weight | 15.9g |
| Birthstone | September - Sapphire |
| Gem | |
|---|---|
| Gem Quantity | 15 |
| Gem Carat Weight | 6.37ct |
| Gem Cut (Shape) | Oval |
| Gem Type | Pink Sapphire |
| Gem Dimension | 5x4mm |
| Accent Stones | |
|---|---|
| Accent Stone Type | Diamond |
| Accent Stone Quantity | 345 |
| Accent Stone Carat Weight | 1.70ct |