Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Hoop Earrings |
| Karatage | 14k |
| Material | Yellow Gold |
| Mat/Metal #2 | Rhodium |
| Primary Color | Yellow |
| Length | 17mm |
| Width | 2mm |
| Gram Weight | 1.17gm |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Wire & Clutch |
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Hoop Earrings |
| Karatage | 14k |
| Material | Yellow Gold |
| Mat/Metal #2 | Rhodium |
| Primary Color | Yellow |
| Length | 17mm |
| Width | 2mm |
| Gram Weight | 1.17gm |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Wire & Clutch |