Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Dangle Earrings |
| Karatage | 14k |
| Material | Yellow Gold |
| Primary Color | Gold |
| Length | 1.75in |
| Width | 0.625" |
| Diamond Accents | |
|---|---|
| Diamond Carat Weight | 0.29ct |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Friction Back |
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Dangle Earrings |
| Karatage | 14k |
| Material | Yellow Gold |
| Primary Color | Gold |
| Length | 1.75in |
| Width | 0.625" |
| Diamond Accents | |
|---|---|
| Diamond Carat Weight | 0.29ct |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Friction Back |