Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Hoop Earrings |
| Karatage | 14k |
| Material | White Gold |
| Primary Color | White |
| Length | 13.00m |
| Width | 2.75m |
| Clasp | Wire & Clutch |
| Gram Weight | 1.25g |
| Finish | High Polish |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Hinged |
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Hoop Earrings |
| Karatage | 14k |
| Material | White Gold |
| Primary Color | White |
| Length | 13.00m |
| Width | 2.75m |
| Clasp | Wire & Clutch |
| Gram Weight | 1.25g |
| Finish | High Polish |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Hinged |