Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Karatage | Platinum |
| Length | 7.50" |
| Width | 0.75" |
| Clasp | Box w/ Hidden Safety |
| Diamond Accents | |
|---|---|
| Diamond Quantity | 502 |
| Diamond Carat Weight | 13.85ct |
| Diamond Shape | Round |
| Diamond Clarity | VS1-VS2 |
| Diamond Color | D-F |
| Diamond Origin | Mined |
| Product Details | |
|---|---|
| Karatage | Platinum |
| Length | 7.50" |
| Width | 0.75" |
| Clasp | Box w/ Hidden Safety |
| Diamond Accents | |
|---|---|
| Diamond Quantity | 502 |
| Diamond Carat Weight | 13.85ct |
| Diamond Shape | Round |
| Diamond Clarity | VS1-VS2 |
| Diamond Color | D-F |
| Diamond Origin | Mined |