Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Material | White Gold or Rose Gold or Yellow Gold |
| Karatage | 14k |
| Length | 7.50" |
| Width | 7.62m |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Gram Weight | 7.0g |
| Diamond Accents | |
|---|---|
| Diamond Quantity | 114 |
| Diamond Carat Weight | 0.25ct |
| Diamond Shape | Round |
| Diamond Clarity | SI1-SI2 |
| Diamond Color | G-H Color |
| Diamond Origin | Mined |