Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Pendant |
| Karatage | 18k |
| Material | White Gold |
| Length | 18.00" |
| Width | 21.00m |
| Gram Weight | 25.0g |
| Gem | |
|---|---|
| Gem Quantity | 30 |
| Gem Carat Weight | 0.83ct |
| Gem Cut (Shape) | Brilliant Round |
| Accent Stones | |
|---|---|
| Accent Stone Type | Diamond |
| Accent Stone Quantity | 116 |
| Accent Stone Carat Weight | 0.36ct |
| Accent Stone Clarity | SI1-SI2 |
| Accent Stone Color | G-H Color |
| Uncategorized | |
|---|---|
| Gem Type Options | Sapphire or Ruby or Emerald |