Specifications
| Product Details | |
|---|---|
| Material | White Gold or Rose Gold or Yellow Gold |
| Product Type | Hoop Earrings |
| Karatage | 14k |
| Primary Color | Yellow |
| Length | 13.00m |
| Width | 5.00mm |
| Gram Weight | 1.65gm |
| Finish | High Polish |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Wire & Clutch |
| Product Details | |
|---|---|
| Material | White Gold or Rose Gold or Yellow Gold |
| Product Type | Hoop Earrings |
| Karatage | 14k |
| Primary Color | Yellow |
| Length | 13.00m |
| Width | 5.00mm |
| Gram Weight | 1.65gm |
| Finish | High Polish |
| Repair & Service | |
|---|---|
| Earring Back | Wire & Clutch |